Tomaszowskie Zawody Matematyczne

11 maja w Zespole Szkół nr 4 odbyła się XIII już edycja Tomaszowskich Zawodów Matematycznych.

„Matematyka jest delikatnym kwiatem, który rośnie nie na każdej glebie i zakwita nie wiadomo kiedy i jak”. Jean Fabre
Takie motto towarzyszy Tomaszowskim Zawodom Matematycznym
dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych powiatu tomaszowskiego, których XIII edycja odbyła się 11 maja 2017 r.
w Zespole Szkół nr 4 w Tomaszowie Mazowieckim.
W zawodach wzięli udział uczniowie klas szóstych 13 szkół podstawowych tj. SP 1,SP 6, SP 7, SP 10, SP 12, SP 13, SP 14
i Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej „Tomek” oraz ze szkół
z Będkowa, Łaznowa, Smardzewic, Żelechlinka i Niewiadowa. Ogółem przybyło 34 dzieci wraz z nauczycielami uczącymi.

Wszyscy ci uczniowie przeszli najpierw eliminacje szkolne i jako najlepsi reprezentowali swoją szkołę.

Zawody dzieliły się na dwie części. W pierwszej, pisemnej, każdy uczeń rozwiązywał test wielokrotnego wyboru. W drugiej – rywalizowały
ze sobą dwuosobowe zespoły w różnego typu zadaniach, nawiązujących
do sytuacji spotykanych na co dzień.

Wyniki części indywidualnej:

I miejsce – Ćwiek Jakub uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 1,
II miejsce – Kacprzyk Jakub uczeń Szkoły Podstawowej nr 12,
III miejsce – Szewczyk Filip uczeń Szkoły Podstawowej nr 1
oraz Przybyłek Mateusz uczeń Zespołu Szkolno
– Przedszkolnego nr 3.

Wyniki konkurencji zespołowych:

I miejsce -- drużyna SP nr 12 w składzie: Łukasz Muskała
i Jakub Kacprzyk,
II miejsce -- drużyna SP nr 13 w składzie: Wiktoria Płóciennik
i Emil Stolarczyk,
oraz – drużyna SP nr 12 w składzie: Natalia Jakszuk i Klaudia Jabłońska,
III miejsce – drużyna SP nr 6 w składzie: Maja Cedro i Antonina Pązik.

Nagrody ufundowali: Prezydent Miasta Tomaszowa Maz.
oraz Przewodniczący Rady Miejskiej. Szkoła zapewniła poczęstunek
dla uczestników i opiekunów.

Zawody stworzyły wspaniałą okazję do spotkania się uczniów z różnych szkół oraz ich nauczycieli matematyki. Pokazały, że matematyką można się wspaniale bawić. Umożliwiły też wymianę doświadczeń dydaktycznych w miłej atmosferze.

Dyplomy i gratulacje od łódzkiej wicekurator oświaty dla młodych historyków

W środę, 26 kwietnia wicekurator oświaty Elżbieta Ratyńska pogratulowała laureatom i finalistom konkursu „Losy żołnierza
i dzieje oręża polskiego”.
Wśród nich znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół nr 4. Byli to: Ania Doan i Wiktoria Kraśz klasy 6c oraz Mateusz Grzybowski z klasy 1a gimnazjum.
Podtytuł kolejnej już edycji „Losów żołnierza…. „ brzmiał:
Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego – za wolność Waszą i Naszą. Jak co roku w konkursie rywalizowali uczniowie z ponad 40 szkół województwa łódzkiego, a najlepsi spotkali się w XXVI Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi na podsumowaniu naukowych zmagań. Towarzyszyli im rodzice i nauczyciele.
Obecna na uroczystości wicekurator oświaty Elżbieta Ratyńska przypomniała słowa byłego brytyjskiego premiera i męża stanu Winstona Churchilla: „Jeśli lekcje historii niczego nas nie nauczą, my nie nauczymy się, że historia nas uczy”.
– Tradycja, kultura, historia to fundamenty naszej tożsamości. Dbajmy o nie
i wychowujmy dla wartości – zaapelowała wicekurator.
Elżbieta Ratyńska pogratulowała uczniom wiedzy i podziękowała nauczycielom za rozbudzanie w nich zainteresowania przeszłością naszego kraju.
Na zakończenie uroczystości wręczono dyplomy dla laureatów
i finalistów konkursu. Miło nam, że wśród najlepszych uczniów
w kategorii szkół podstawowych w województwie łódzkim znalazły się dwie uczennice naszej szkoły – Ania Doan i Wiktoria Kraś, które uzyskały tytuł laureata.
Tytuł finalisty otrzymał Mateusz Grzybowski, który po raz drugi startował
w tym konkursie i podobnie, jak w zeszłym roku znalazł się wśród nagrodzonych uczniów.

Uczniów do konkursu przygotowywała p. Agnieszka Sawicka

KONKURS PLASTYCZNY

W kwietniu w Gimnazjum nr 4 im.Tomaszowskich Olimpijczyków przeprowadzony został konkurs plastyczny (z dziedziny chemii) dotyczący Marii Skłodowskiej-Curie.

Łącznie wyróżniono 9 osób:

W kategorii plakatu:

I miejsce – Kinga Marasek i Daria Kaczmarek (2s)
II miejsce – Liliana Sarnecka (2s)
III miejsce – Anita Kępa (1c)

W kategorii portretu:

I miejsce – Dobromiła Grzmiączka (1s)
II miejsce – Paula Oleksik (2a)

W kategorii albumu:

I miejsce – Patrycja Skolik i Paulina Pazio (3d)
II miejsce – Aleksandra Czapnik (3c)

Prace wywieszono w pracowni chemicznej oraz w korytarzu szkolnym (budynek C – II piętro).

Marta z 'Dziesiątki' najlepsza w powiecie

29 marca w Gimnazjum nr 6 miał miejsce Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego 'English Master'.

29 marca 2017 w Gimnazjum nr 6 im. ks. Jana Twardowskiego,
jak co roku, zorganizowany został Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas 6 szkoły podstawowej 'English Masters'. Do konkursu zgłoszonych zostało 14 uczniów z okolicznych szkół.

Uczennica klasy 6c Szkoły Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków Marta Kozakiewicz zajęła I miejsce. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce 28 kwietnia. Wśród nagród znalazły się książki, słuchawki, kubki i inne gadżety sponsorowane przez wydawnictwa językowe.

Idź do strony   <<        >>