Świetlica Marzeń

„Niezrobione wydaje się niemożliwe, dopóki nie jest zrobione” - takie hasło można przeczytać na jednej ze ścian „świetlicy marzeń”, która
w czwartek, 5 października, została przekazana uczniom Szkoły Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków w Tomaszowie Mazowieckim.

W „świetlicy marzeń” czas będą spędzać najmłodsi uczniowie szkoły, którzy w odnowionym pomieszczeniu, otoczeni pastelowymi kolorami, w ciszy, pod opieką nauczycieli będą mogli spokojnie odrabiać prace domowe.

Pomieszczenie to, zdecydowanie zmieniło swój wygląd i charakter,
a wszystko to stało się dzięki ludziom dobrej woli. Kilkunastu tomaszowian o wielkim sercu spowodowało, że dotychczasowe pomieszczenie całkowicie zamieniło swe oblicze stając się jasnym, przyjaznym i zachęcającym miejscem.

W uroczystości otwarcia wzięli udział uczniowie – stali bywalcy świetlicy – oraz zaproszeni goście, a wśród nich sponsorzy, darczyńcy
i wykonawcy prac remontowych. W spotkaniu wzięły udział także pani Zofia Szymańska – wiceprezydent miasta oraz pani Halina Szczucińska- dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Tomaszowa Mazowieckiego. Obecni byli także przedstawiciele Rady Rodziców.

Goście byli świadkami pierwszych w nowej świetlicy zajęć, których treść krążyła wokół tematu bezinteresownej pomocy. Efektem dziecięcych działań były prace plastyczne wykonywane z udziałem gości. Pani dyrektor Wacława Bąk, kończąc spotkanie, wyraziła serdeczne podziękowania.

WYBORY DO MAŁEGO SAMORZADU UCZNIOWSKIEGO

W dniach 20 - 28 września 2017 roku rozpoczęła się w Szkole Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków kampania wyborcza kandydatów do Małego Samorządu Uczniowskiego. Opiekunki Samorządu przygotowujące wybory przyjmowały zgłoszenia i plakaty wyborcze kandydatów do władz. Zostały one umieszczone
w centralnym miejscu szkoły na gazetce samorządowej i miały
za zadanie zachęcać do oddania głosu na poszczególnych kandydatów. Wywieszone plakaty cieszyły się zainteresowaniem uczniów - potencjalnych wyborców. Podczas przerw przy gazetce z plakatami startujących w wyborach zawsze gromadzili się uczniowie. Powołana została czteroosobowa Komisja Wyborcza. Zostało zgłoszonych
14 kandydatów spośród uczniów klas II i III.
Komisja Wyborcza przygotowywała listy uczniów uprawnionych
do głosowania oraz karty wyborcze.

Wybory ogłoszono na dzień 29 września 2017 roku. W piątek
od godziny 8.00 rozpoczęły się demokratyczne wybory do Samorządu. Uczniowie wraz z wychowawczyniami wrzucali do przygotowanej urny swoje głosy. Po zakończeniu głosowania o godzinie 14.00 członkowie komisji wyborczej otworzyli urnę i przystąpili do liczenia głosów oddanych na kartach. Komisja Wyborcza ustaliła, iż w głosowaniu wzięło udział 258 uczniów. Jeden głos okazał się nieważnym.
Do drugiego etapu zakwalifikowano 8 kandydatów. Kolejna część wyborów, zgodnie z nowym regulaminem, polegała na wyłonieniu spośród grupy wchodzącej w skład MSU przewodniczącego, dwóch zastępców. Dokonano tego na podstawie autoprezentacji kandydatów przed opiekunkami Samorządu.

Wyniki wyborów przedstawiają się następująco.

PRZEWODNICZĄCA:

CIACH JULIA z klasy 3 b

ZASTĘPCY:

SZCZEPANIK ROKSANA z klasy 3 a
ZAWADA WIKTOR z klasy 3 f

W SKŁAD RADY WESZLI TAKŻE:

1. PIECHNA JULIA – 3G
2. KARKOCHA ALEKSANDRA – 2B
3. PRZYBYŁKOWICZ JAKUB – 3C
4. PĘKALA AGATA – 3E
5. SKOPEK MILENA – 2A

GRATULUJEMY SUKCESU!

Opiekunki Małego Samorządu Uczniowskiego

WYCIECZKA DO WARSZAWY

W dniu 26 września 2017 roku uczniowie klas III a i III b naszej szkoły wraz z wychowawcami: panią Elżbietą Kruk i panią Beatą Rybak wzięli udział w wyjeździe do Warszawy.

Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, znajdującego się nieopodal Stadionu Narodowego.
Jest to interaktywna wystawa, na której znajduje się około 340 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych oraz Teatr Robotyczny, Park Odkrywców i planetarium. Są tam stanowiska doświadczalne
i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy
i wyjaśnianie wielu zjawisk.

Zwiedzając przez 3 godziny obiekt w grupach, mogliśmy nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Dzięki temu dotychczas skomplikowane dla nas prawa przyrody stały się bardziej zrozumiałe i jasne. Przekonaliśmy się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda. Czas w tym niesamowitym miejscu minął nam nieubłaganie.

WARSZTATY MUZYCZNE

26 września uczniowie klasy IIIc  z wychowawczynią Mirosławą Mastalerz uczestniczyli w warsztatach muzycznych i animacyjnych TAKETINA prowadzonych przez pracowników Filharmonii Łódzkiej
im. A. Rubinsteina w Łodzi.

Zajęcia te odbywały się w O. K. Tkacz. Były to pierwsze warsztaty
z projektu "Łódzkie pełne kultury". Dzieci aktywnie uczestniczyły