Scooby-Doo, Spiderman i inni w... „Dziesiątce”

W piątek 3 listopada w Szkole Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków w Tomaszowie Maz. zrobiło się wesoło, kolorowo
i bajkowo. To najmłodsi uczniowie z klas I-III świętowali Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, który przypada na dzień
5 listopada.

Wszystkie dzieciaki wystroiły się na tę okazję wystrzałowo.
Na szkolnych korytarzach można było spotkać między innymi: księżniczki, Smerfy, Czerwone Kapturki, Królową Śniegu, Jasia
i Małgosię, rycerzy, Kotki w butach, Czarownice, Pinokia, Calineczki, księżniczki i królewny, a nawet Myszki Miki.

Podczas zorganizowanego przez Mały Samorząd Uczniowski spotkania dzieci miały okazję nie tylko do tego, aby zaprezentować swoje stroje, ale i też wziąć udział w quizie pod nazwą „ Czy znasz te postacie bajkowe?”. Okazało się, że dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami - zagadkami.

Przypomnieliśmy również jednego z najsłynniejszych producentów filmów dla dzieci Waltera Eliasa Disneya, który był założycielem The Walt Disney Company, największego na świecie przedsiębiorstwa mediowego. Obejrzeliśmy jeden z jego filmów, w którym główne role odgrywały stworzone przez niego postacie – Myszka Miki, pies Pluto
i Kaczor Donald.

Wspólna zabawa taneczna z „wróżkami” uatrakcyjniła bajkowe spotkanie. Organizowanie takich świąt szkolnych jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Przekonuje również do tego, że warto czytać najmłodszym, a starszych zachęcać do samodzielnego czytania.

Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych
i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom!