BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS DROGI DO SZKOŁY

Wrzesień to miesiąc, w którym uczniowie nie tylko rozpoczynają naukę szkolną, ale przede wszystkim uczą się bezpiecznej postawy, bezpiecznych zachowań.

19 września uczniowie pierwszego etapu edukacyjnego - klasy 3d wybrali się na wycieczkę na skrzyżowanie, by przypomnieć sobie zasady bezpiecznego - prawidłowego przejścia na drugą stronę ulicy. Zanim jednak to nastąpiło odbyła się pogadanka na temat zachowania bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły i z powrotem. Dzieci zapoznały się ze znakami drogowymi znajdującymi się w pobliżu skrzyżowania dla pieszych oraz z ich przekazem.

Sprzatanie Świata

W piątek 15.09.2017r. klasa 3 a wzięła udział w akcji „Sprzątanie Świata 2017”. W ramach tej akcji, uczniowie sprzątali teren wokół naszej szkoły. Dzieci zaopatrzone w jednorazowe rękawice pozbierały
i posegregowały odpady do przygotowanych worków, a następnie wyrzuciły do odpowiednich szkolnych kontenerów.

O ubezpieczeniach społecznych wiedzą wszystko...

W roku szkolnym 2016/2017 w ówczesnym Gimnazjum nr 4
im. Tomaszowskich Olimpijczyków realizowano „Projekt z ZUS”, którego celem było budowanie świadomości w zakresie ubezpieczeń społecznych wśród młodzieży szkół gimnazjalnych.

W projekcie uczestniczyli uczniowie z klas II i III gimnazjum, których zadaniem było przygotowanie prezentacji multimedialnej, plakatu, komiksu lub krótkiego filmu, które byłyby „reklamą” ZUS – u.

Zakończeniem projektu był najpierw konkurs na etapie szkolnym, następnie rejonowym, gdzie I miejsce zajęły uczennice klasy II s dawnego Gimnazjum nr 4 z projektem multimedialnym ”ZUS = spokojne życie” w składzie: Liliana Sarnecka, Kinga Marasek, Angelika Danielik. Praca tych uczennic została zakwalifikowana
do Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, gdzie zajęły II miejsce w kategorii projekt multimedialny. Gratulujemy!

Narodowe Czytanie wraz z uczniami „Dziesiątki”

W sobotnie przedpołudnie 2 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, której głównym celem jest popularyzacja czytelnictwa.

Lekturą tegorocznego wydarzenia był dramat „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

W pięknej, wiejskiej scenografii z kącikiem biesiadnym grupa uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków
z zainteresowaniem wysłuchała fragmentów „Wesela”, czytanych przez przedstawicieli władz samorządowych miasta i powiatu, wojska, policji oraz przyjaciół tomaszowskiej książnicy. Wspaniałą oprawę muzyczną temu wydarzeniu zapewnił Zespół Koła Gospodyń Wiejskich z Wąwału.

Imprezie towarzyszyła wystawa prac konkursowych uczniów tomaszowskich szkół prezentująca ilustracje do wybranych fragmentów „Wesela”, jak również prezentacja multimedialna poświęcona Stanisławowi Wyspiańskiemu.

Wszyscy, którzy przynieśli na spotkanie egzemplarze dramatu Wyspiańskiego mogli otrzymać okolicznościową pieczęć upamiętniającą tegoroczną akcję.
Warto było tam być.

Idź do strony       >>